Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Smólniku

Tel: (63) 241-31-71

KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ - KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ

Ze względu na  czasowe – do świąt Wielkanocnych  ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19  jesteśmy zobowiązani do prowadzenia kształcenia na odległość.

Od 25 marca br. zostanie wdrożona do realizacji podstawa programowa i nauka zdalna.

SPOSOBY REALIZOWANIA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Nauka prowadzona na odległość będzie  realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, tych z własnych zasobów nauczyciela  oraz rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (zwłaszcza platforma edukacyjna www.epodreczniki.pl), Centralnej  i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.

W przypadku przedszkoli i uczniów klas I - III nauczyciel ma obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach,

a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.

Kształcenie zdalne będzie prowadzone w tej samej formie, która miała miejsce  w pierwszym etapie - tzn. przez szkolną stronę internetową. Dla wyznaczonych przedmiotów przez  komunikatory społecznościowe oraz kanał YouTube.

O wyborze  formy prowadzenia nauczania odnośnie  danego przedmiotu  Uczniowie i Rodzice zostaną poinformowani  przez  nauczyciela przedmiotu.

Nauczyciele poinformują również w jaki sposób będzie monitorowana i sprawdzana wiedza ucznia oraz postępy w nauce.

Kształcenie będzie realizowane  w ramach obowiązującego  nas dotychczas tygodniowego rozkładu zajęć dydaktycznych – według planu lekcji.

W imieniu własnym oraz wszystkich nauczycieli bardzo proszę Rodziców  o nadzór faktu nauczania.

Dyrektor NSP w Smólniku